KOMENDA POWIATOWA
PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ
W BUSKU - ZDROJU
 
 

 

OSTATNIE WYDARZENIA 2014

WYPADEK DROGOWY - PACANÓW - 20.05.2014

Zgłoszenie o wypadku w Pacanowie (droga 73) na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Busku - Zdroju wpłynęło w dniu 20.05.2014 r. o godzinie 10.16. Do zdarzenia zostały zadysponowane trzy  zastępy, dwa z JRG Busko-Zdrój i jeden z OSP. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że zderzyły się dwa samochody VW Polo i VW Touareg. Pojazdami podróżowało trzy osoby z których jedna z VW Polo została przekazana Zespołowi Pogotowia Ratunkowego i po przebadaniu zabrana ją do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Ustalenie co do przyczyny wypadku prowadzi policja.

 

WYPADEK DROGOWY -BUSKO-ZDRÓJ - 20.05.2014

Zgłoszenie o wypadku przy ul. Objazdowej w Busku - Zdroju na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Busku - Zdroju wpłynęło w dniu 20.05.2014 r. o godzinie 15.56. Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG Busko-Zdrój. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że zderzyły się dwa samochody Toyota RAV 4 i VW Golf  . Osoba poszkodowana z Toyoty RAV 4 została zabrana przez ZRM przed przybyciem straży pożarnej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Ustalenie co do przyczyny wypadku prowadzi policja.

 

DZIEŃ STRAŻAKA - BUSKO-ZDRÓJ - 06.06.2014

W dniu 6 czerwca 2014  roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju odbyły się Powiatowe Obchody „Dnia Strażaka”. W uroczystości uczestniczyli: Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba,  Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach – st.bryg. Grzegorz Ryski, Radny Sejmiku woj. świętokrzyskiego Grzegorz Gałuszka, Starosta buski, Burmistrz, Kapelan Powiatowy Strażaków, Wójtowie z terenu powiatu buskiego, byli komendanci powiatowi, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych i zakładów pracy wspierających działalność Państwowej Straży Pożarnej. Po złożeniu raportu przez dowódcę uroczystości Zastępcy Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP głos zabrał Komendant Powiatowy PSP w Busku - Zdroju, który powitał wszystkich gości przybyłych na uroczystość. W dalszej części uroczystości odbyło się wręczenie awansów na wyższe stopnie służbowe, medali oraz dyplomów. Następnie głos zabierali goście którzy dziękowali strażakom za dobrą współpracę oraz życzyli strażakom dużo zdrowia, zadowolenia ze służby, wszelkiej pomyślności  w służbie i życiu osobistym.


 

 Copyright ® 2004-2008 CompanyName.com