KOMENDA POWIATOWA
PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ
W BUSKU - ZDROJU
 
 

 

OSTATNIE WYDARZENIA 2014

WYPADEK DROGOWY - WEŁECZ - 26.03.2014

Zgłoszenie o wypadku w miejscowości Wełecz gm. Busko-Zdrój /droga 73/ na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Busku - Zdroju wpłynęło w dniu 26.03.2014 r. o godzinie 16.16. Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG Busko-Zdrój. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód Fiat Seicento znajduje się w przydrożnym rowie na dachu. Osoba podróżująca pojazdem została przetransportowana do karetki pogotowia. Po przebadaniu przez Zespół Pogotowia Ratunkowego została zabrana do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe. Ustalenie co do przyczyny wypadku prowadzi policja.

 TURNIEJ OTWP - BUSKO-ZDRÓJ - 27.03.2014

W czwartek  27  marca  br. w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku – Zdroju  na sali konferencyjnej odbył się eliminacje szczebla powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej dla uczniów szkół z terenu powiatu buskiego. W konkursie wzięło udział 60 uczennic i uczniów podzielonych na 3 grupy wiekowe. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Turniej jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem o czym świadczy ilość zgłoszonych uczestników przez opiekunów z poszczególnych placówek szkolnych powiatu buskiego. Eliminacje polegały na rozwiązaniu przez uczestników testu składającego się z 30 pytań z zakresu wiedzy pożarniczej i dostosowanego stopniem trudności do odpowiedniej grupy wiekowej. Poziom wiedzy zaprezentowanej przez uczniów szkół z powiatu buskiego był niezwykle wysoki i wyrównany, o czym świadczył fakt konieczności dogrywek w dwóch kategoriach wiekowych, wyłaniających zwycięzców. Cieszy fakt dobrego przygotowania młodzieży do turnieju oraz dużym jego zainteresowaniem. Na zakończenie Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Busku - Zdroju  st. kpt. Robert Bujny  odczytał nazwiska laureatów tegorocznej edycji konkursu na szczeblu powiatowym w poszczególnych grupach wiekowych po czym przystąpiono do najmilszej części turnieju czyli wręczenia zwycięzcom okolicznościowych dyplomów oraz atrakcyjnych nagród ufundowanych przez sponsorów. Następnie podsumowania dokonali Starosta  Buski Jerzy  Kolarz, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Mieczysław Sas i Komendant Powiatowy PSP  bryg. Kazimierza Ścibiło.
Wyniki konkursu:
Szkoły podstawowe:
1 miejsce – Tomasz DUDEK
2 miejsce – Aleksandra GRĘDA
3 miejsce – Kamila BŁACHUCIŃSKA
Gimnazja:
1 miejsce – Patrycja KOPACZ
2 miejsce – Wiktoria RAKOCZY
3 miejsce – Aleksandra BŁACHUCIŃSKA
Szkoły Ponadgimnazjalne:
1 miejsce – Sebastian ROGOWSKI
2 miejsce – Szczepan KRASULAK
3 miejsce – Arkadiusz SZOT


Instytucje wspierające – fundatorzy nagród i upominków:

1.     Zarząd Powiatu w Busku - Zdroju

2.     Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka w Busku - Zdroju

3.     Zakład Metalowo - Kotlarski „SAS” w Owczarach.

4.     Bank Spółdzielczy w Busku - Zdroju.

5.     HYDROGEOTECHNIKA Sp. z o.o. w Kielcach

6.      „Uzdrowisko Busko - Zdrój” S.A. w Busku - Zdroju

7.     Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Busku - Zdroju

8.     Zakład Remontowo - Budowlany Tadeusz Patrzałek w Czyżowie.

9.     Zakład Remontowo - Budowlany Maria Majka w Stopnicy

10. IKM AGROPOM Sp. z o.o. w Busku - Zdroju.

11. Federacja NSZZ PL Sanatorium „WŁÓKNIARZ” w Busku - Zdroju.

12. Uzdrowisko Solec - Zdrój Sp. z o.o. w Solcu - Zdroju.

13. MOTOZBYT Tadeusz Krzemiński w Busku - Zdroju.

14. Przedsiębiorstwo Transportowo - Spedycyjne „Magtrans” w Busku – Zdroju.

15. Hurtownia materiałów budowlanych i do produkcji rolnej Leszek Grzyb

w Stopnicy.

WYPADEK DROGOWY - SZCZAWORYŻ - 27.03.2014

Zgłoszenie o wypadku w miejscowości Szczaworyż gm. Busko-Zdrój /droga 73/ na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Busku - Zdroju wpłynęło w dniu 27.03.2014 r. o godzinie 07.36. Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG Busko-Zdrój. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód Seat Ibiza znajduje się w rowie częściowo tarasując jeden pas ruchu a Opel Astra stoi na poboczu. Wszystkie osoby podróżujące pojazdami opuściły je przed przybyciem służb ratowniczych. Jedna z nich /pasażerka Opla/ po przebadaniu przez Zespół Pogotowia Ratunkowego została zabrana do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Ustalenie co do przyczyny wypadku prowadzi policja.

WYPADEK DROGOWY - ŻABIEC - 27.03.2014

Zgłoszenie o wypadku w miejscowości Żabiec gm. Pacanów /droga 73/ na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Busku - Zdroju wpłynęło w dniu 27.03.2014 r. o godzinie 21.09. Do zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy, dwa z JRG Busko-Zdrój i jeden z OSP. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód Opel Astra po dachowaniu znajduje się na kołach w przydrożnym rowie . Dwie osoby podróżujące pojazdem opuściły je przed przybyciem służb ratowniczych. Po przebadaniu przez Zespół Pogotowia Ratunkowego zostały zabrane do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe. Ustalenie co do przyczyny wypadku prowadzi policja.

 

 


 

 Copyright ® 2004-2008 CompanyName.com