KOMENDA POWIATOWA
PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ
W BUSKU - ZDROJU
 
 

 

OSTATNIE WYDARZENIA 2014

 

PRZEKAZANIE SPRZĘTU PRZECIWPOWODZIOWEGO - 3.10.2014

W dniu 3 października 2014 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej       w Busku-Zdroju odbyła się uroczystość przekazania Wyspecjalizowanego Zestawu Przeciwpowodziowego, w skład którego weszły: przyczepka wyposażona min. w rękawy przeciwpowodziowe, łódź płaskodenna oraz amfibia. Omawiany sprzęt został przekazany       w ramach projektu: „Optymalizacja procedur, dyslokacji baz i doskonalenie rozwiązań technicznych sprzętu stosowanego przez polskie służby ratownicze w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom naturalnym ze szczególnym uwzględnieniem powodzi (rękawy przeciwpowodziowe)”. Uroczystego przekazania dokonali:

1.    Wojewoda Świętokrzyski, Pani Bożentyna Pałka Koruba,

2.    Marszałek woj. świętokrzyskiego, Pan Adam JARUBAS,

3.    Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP w Kielcach, nadbryg. Zbigniew MUSZCZAK,

4.    Zastępca Dyrektora  Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dr hab. Jan WINTER,

5.    Starosta powiatu buskiego, Pan Jerzy KOLARZ.

W projekcie udział brały następujące instytucje:

1.    Instytut Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX” w Łodzi.

2.    Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. J. Tuliszkowskiego       w Józefowie.

3.    Wyższa Szkoła Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie.

4.    Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie.

5.    Delta Rescue z siedzibą w Grudziądzu.

6.    Zakład Pracy Chronionej – Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „LESTER” z Kwidzynia.

7.    „AMZ-Kutno” Sp. z o.o. z Kutna.

 

WYPADEK DROGOWY - WIŚNIÓWKI - 9.10.2014

Zgłoszenie o wypadku w Wiśniówkach gm. Wiślica na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Busku - Zdroju wpłynęło w dniu 09.10.2014 r. o godzinie 17.06. Do zdarzenia zostały zadysponowane cztery zastępy, dwa z JRG Busko-Zdrój i dwa z okolicznych OSP. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że zderzyły się dwa pojazdy ( Opel Corsa z Fordem Transitem przewożącym drewno). W wyniku tego zderzenia jedna z trzech osób podróżujących Oplem Corsą nie przeżyła wypadku. Pozostałe dwie osoby poszkodowane z samochodu osobowego po przebadaniu przez Zespół Pogotowia Ratunkowego zostały przewiezione do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Po wykonanych czynnościach przez ekipy dochodzeniowe prokuratora i policji pojazdy zostały usunięte na pobocze drogi w celu jej udrożnienia Ustalenie co do przyczyny wypadku prowadzi prokuratura i policja.

 

WYPADEK DROGOWY - PACANÓW - 16.10.2014

Zgłoszenie o wypadku w Pacanowie (droga DK 79) na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Busku - Zdroju wpłynęło w dniu 16.10.2014 r. o godzinie 22.18. Do zdarzenia zostały zadysponowane cztery zastępy, dwa z JRG Busko-Zdrój i dwa z okolicznych OSP. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że wypadkowi uległ samochód osobowy marki Renault Scenic który po dachowaniu znajdował się na kołach kilkanaście metrów od drogi w polu. W wyniku tego zderzenia wszystkie cztery osoby podróżujące pojazdem po przebadaniu przez Zespół Pogotowia Ratunkowego zostały przewiezione do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe. Ustalenie co do przyczyny wypadku prowadzi policja.

 

WYPADEK DROGOWY - BIECHÓW - 22.10.2014

Zgłoszenie o wypadku w Biechowie gm. Pacanów na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Busku - Zdroju wpłynęło w dniu 22.10.2014 r. o godzinie 10.31. Do zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy, dwa z JRG Busko-Zdrój i jeden z okolicznej OSP. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że zderzyły się dwa pojazdy                 (samochód osobowy BMW ze Skodą Octavią). W wyniku tego zderzenia cztery osoby zostały poszkodowane trzy z samochodu BMW i jedna ze Skody Octavi. Po przebadaniu przez Zespół Pogotowia Ratunkowego wszystkich osób podjęto decyzję że kierowca z samochodu osobowego Octavia i pasażer z samochodu BMW zostaną przewiezieni do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Po wykonanych czynnościach przez ekipy dochodzeniowe policji pojazdy zostały usunięte na pobocze drogi. Ustalenie co do przyczyny wypadku prowadzi policja.

 

PRZEKAZANIE SPRZĘTU PRZECIWPOWODZIOWEGO - 27.10.2014

W dniu 27 października 2014  roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku - Zdroju odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu przeciwpowodziowego. W uroczystości uczestniczyli: Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba,  Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP w Kielcach – nadbryg. Zbigniew Muszczak, Zastępca Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – Krystian Szczepański, Z-ca Prezesa Zarządu WFOŚiGW, Starosta buski, Z-ca Burmistrza. Po złożeniu raportu przez dowódcę uroczystości Wojewodzie Świętokrzyskiemu głos zabrał Komendant Powiatowy PSP w Busku - Zdroju, który powitał wszystkich gości przybyłych na uroczystość. W dalszej części uroczystości odbyło się przekazanie specjalnego sprzętu pożarniczego Quad Quatlander 1000X z przyczepką oraz wyposażeniem dodatkowym . W uroczystości głos zabierali goście którzy dziękowali strażakom za dobrą współpracę oraz życzyli im aby przekazany sprzęt wykorzystywany był tylko na potrzeby ćwiczeń.


 

 Copyright ® 2004-2008 CompanyName.com